Extrudr TPU medium Neon Green, 1,75 mm (750 g)

Medium Flex Line filament för industriellt bruk

421 kr

(561 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Diameter: 1,75 mm

I lager

Leverans senast torsdag, 08. oktober om du beställer senast torsdag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Shore A98
  • Hög temperaturtolerans
  • Kemisk resistans
  • Bra mekaniska egenskaper

Ofta köpt tillsammans med Extrudr TPU medium Neon Yellow, 1,75 mm (750 g)

Extrudr TPU medium Neon Green, 1,75 mm (750 g) 421 kr (561 kr / kg)
Extrudr TPU medium Neon Yellow, 1,75 mm (750 g) 421 kr (561 kr / kg)
Totalpris: 842 kr

Produktinformation & tekniska uppgifter:

  • Artikelnr.: EX-9010241142279
  • Innehåll: 750 g
  • EAN: 9010241142279
  • Tillverkarnr.: 9010241142279
  • Tillverkare: Extrudr
  • Diameter: 1,75 mm
  • Shore Hardness: A98
  • Produkttyper: Flexibelt filament
  • Färg: Grön
  • RAL-färg: RAL 6038
  • System: Spole
  • Rekommenderad bearbetningstemperatur: 230 - 250 °C
  • Rekommenderad byggplatta-temperatur: 50 - 60 °C
Beskrivning

Extrudr TPU Flex-linjen har utvecklats speciellt för industriella applikationer.

TPU-filamentet är tillgängligt i olika grader av hårdhet: Mjuk - Medium - Hård

Filamentet har också god kemisk resistans.

Mer information

Flexibla filament rekommenderas endast för erfarna användare.

Dimensioner filamentspole
Downloads
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Frågor & svar om Extrudr TPU medium Neon Green

Få specifika svar från kunder som har köpt den här produkten.

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Extrudr TPU medium Neon Green

8 kundrecensioner i alla språk

4,6 av 5 stjärnor
5 stjärnor
10 (71%)
4 stjärnor
3 (21%)
3 stjärnor
1 (7%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

14 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 8 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder